Ділок

Він маклер, біржовий заєць, диригент у танцях, комісіонер, шафер, кум, плакальник на похоронах і ходатай по справах. Іванову відомий він як запеклий консерватор, Петрову — як страшенний нігіліст. Він радіє з чужих весіль, носить дітям цукерки і терпеливо бесідує із старими бабами. Одягнутий завжди по моді і причесаний a la Капуль. Спритний. Має велику пам’ятну книжку, котру тримає в таємниці. Робимо з неї виписки:

«Потрачено на пригощання княжеського камердинера 5 крб. 20 коп. Збув акцію Лозово-Севастопольської залізниці, при чому мав 14 коп. збитку».

«Не забуть показати графині Диріній новий пасьянс під назвою «Принцеса»: 12 перших карт, вийнятих із колоди, розміщуються у формі кола; слідуючі кладуться, як знаєш, на одну або другу з цих карт, незважаючи на масть до появи червової дами та інш. Нагадати до речі про Петю Сивухіна, який бажає вступити в Дримадерський полк. Тут же переговорити з покоївкою Олею щодо викройок для купчихи Вибухіної».

«За сватання Єригін не додав 7 крб. Того ж дня на хрестинах стежив я за Куциним, ліберально заговорював з ним про політику, але підозрілого нічого не добився. Доведеться підождати».

«Інженер Фукін замовив найняти квартиру для його нової полюбовниці, просив стару, тобто Олену Михайлівну, збути кому-небудь. Обіцяв зробити це й друге до 20 серпня».

«Княгиня Хлидіна дає за свої любовні листи до поручика Скотова 1000 крб. Просити 5000, віддати за 3000, але ні в якому разі не віддавати їй усіх. Той лист, в якому описується побачення в саду, продати їй окремо в майбутньому».

«Був свідком на суді. Помазав прокурора по губах, а тому, коли захисник почав мене пощипувати, то голова заступився за мене».

«Не забути дати по морді агентові Янкелю, щоб не брехав».

«Вчора в Букашиних під час вінта стежили за мною. Довелося для блізиру пропрати 15 крб. Все-таки схопив мордача».

«Гусін дав 25 крб. для оддачі їх в газету «Хрюкало» за те, що не друкували судового звіту. Досить з них і десяти».